Konica Minolta wprowadza usługę bizhub Legal
Data publikacji: 2015-04-28
Autor: Piotr Niedźwiedź

Firma wprowadza pierwsze rozwiązanie dedykowane firmom prawniczych i wspomagające ich codzienną działalność. Połączenie urządzenia wielofunkcyjnego, zarządzania dokumentami i usług informatycznych, zaspokaja wymagania sektora prawniczego w zakresie skuteczności, bezpieczeństwa i zgodności z normami prawnymi oraz branżowymi.

Prawnicy, spółki prawne i firmy prawnicze muszą spełniać szczególne wymogi organizacyjne określone przez prawo. Jednym z nich jest prowadzenie obszernych rejestrów dla każdego zlecenia, co przykładowo powoduje wytworzenie do 60% więcej materiałów drukowanych, niż w firmach o podobnej wielkości z innych branż. Ponadto, ochrona danych osobowych i związana ze zleceniem ochrona prywatności danych podlega szczególnym normom. Ze względu na ciągle rosnącą ilość pracy, zagadnieniami istotnymi z biznesowego punktu widzenia są: efektywne zarządzanie dokumentami, bezpieczna komunikacja i zapewnienie zgodności z przepisami prawa.

bizhub LEGAL stanowi połączenie różnych rozwiązań, w tym sprzętu komputerowego, aplikacji i usług. Usługa bizhub LEGAL jest indywidualnie dostosowana do specyficznych metod pracy i wymogów prawnych każdej firmy prawniczej: zapewnia poufność, ochronę przed nieupoważnionym dostępem lub pełną możliwość śledzenia wszystkich etapów przetwarzania dokumentów w systemie przechowywania zabezpieczającym dokumenty przed modyfikacją ("revision-proof storage"). W praktyce, oferta obejmuje szeroki zakres rozwiązań, od bizhub LEGAL, czyli rozwiązań dotyczących wielofunkcyjnych urządzeń dedykowanych specjalnie dla firm prawniczych, do profesjonalnych usług i zarządzania infrastrukturą IT oraz bezpiecznej chmury i drukowania mobilnego.

Firmy prawnicze są również podmiotami gospodarczymi, które konkurują ze sobą o zlecenia. Dlatego bizhub LEGAL wspiera specyficzne procedury wewnętrzne, jak również procesy zarządzania kancelariami prawniczymi jako takimi. Podobnie jak w innych firmach, procesy te w znacznym stopniu wpływają na wydajność pracy, a tym samym na wynik ekonomiczny. Wynikiem jest efektywne zarządzanie dokumentami oraz zautomatyzowany przepływ dokumentów. Rozwiązania te mają wielorakie zalety w codziennej, rutynowej pracy: zlecenia są obsługiwane szybciej, komunikacja z klientami, innymi firmami prawniczymi oraz z sądami staje się bardziej wydajna, a pliki są zarządzane w sposób usystematyzowany.

Usługa bizhub LEGAL jest wynikiem wielu lat doświadczenia w obsłudze firm prawniczych oraz wielu analiz przeprowadzonych przez firmę Konica Minolta w odniesieniu do wymogów praktyk prawnych w Europie, w szczególności dotyczących małych i średnich przedsiębiorstw. Aby opracować takie rozwiązania, Konica Minolta współpracuje z kancelariami prawniczymi w różnych krajach europejskich.

facebook

Doradca: Witaj!

Ok
>